bioshea.com.tr

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa > Güzel gözler

Güzel Gözler

e-Posta Yazdır PDF

Güzel Gözler için öneriler

Güzel Gözler iyi bir Ruhunda aynası olduğu söylenir.Acaba bir aynanın en çok değer teşkil eden özelliği nedir?

Pırıl pırıl parlaması ve temiz olmasıdır. Kim bulanıkferi gitmiş gözler için "güzel"tanımı yapabilir!

Her tarih sürecinde kadınlar Gözlerinin güzel ve çekici olması için çaba sarf etmişlerdir.Ve Erkekleri cezbedecek ışıldayan gözler için değişik yöntemler keşfetmişlerdir.Tabiat anada Kadınları anlamış ve onlar için bir çok imkan sağlamıştır.

  • Portakal suyu ile Güzel gözler
Örneğin Andalusyanın (İspanyol kasabası) güzel kızları Gözlerinin etkili ve parlak bir görünüm alması için bir damla portakal suyu damlatırlar.Tabii aynı etkiyi sağlamak için Limon suyuda damlatabilirlerdi ancak Portakal suyu gözleri daha az yakar.
  • Gözler için bir Haz-Peygamber Çiçeği (Centaurea cyanus)
 Peygamber Çiçeği suyu harika bir Göz losyonudur.Göz için olan olumlu etkileri nedeni ile "gözlük kıran"olarakta anılır.Peygamber Çiçeği suyu elde etmek için,bir avuç dolusu Çiçeği 1/2 Litre kaynamış suyun içine atın.Bir kaç dakika bekletin.Sonra filitreleyin.Şimdi göz kompreslerinizi bu çözelti ile nemlendirip "göz banyosu"yapabilirsiniz.
  • Bitkiler ile Sağlıklı gözler.
Birçok Bitki Gözleriniz için iltihap giderici ve dezenfekte edici etki sağlar.Gül yaprağı,Çay,Maydanoz,Sinir otu,veya Frenk Maydanozu(Anthriscus) Kompres olarak önerilen bitki türlerindendir.
  • Çok özel birBitki:Kırlangıç otu ( Chelidonium majus)

Kırlangıç otu bir çok insan tarafından haşeri ot olarak değeri bilinmez.Ayrıca taze suyuda zehirli olarak tanımlanır.Ancak "zehir" Doz ile ilgilidir.Gözler için olan olumlu etkisi ise Antik zamanlarda dahi bilinirdi.

Akut Göz Munzam tabaka(Tunica conjunctiva)iltihaplarında Maurice Messegue kırlangıç otunu önermiştir:Şayet Göz damlası kullanmak istemiyorsanız Kırlangıç otu temelinde bir losyon hazırlayınız:Bir tutam kırlangıç otu (yaprak ve sapları) ile iki tutam Gül yaprağını bir gece 1 litre kaynamış soğutulmuş Su içersinde bekletip yumuşamasını sağlayın.Ve artık bir Losyonunuz olmuştur. Bir hafta boyunca kullanmak üzere bozulmadan saklayabilirsiniz.

  • Yaban Mersini (Vaccinium corymbosum) ile keskin gözler
Şayet görme gücünüzü arttırmak istiyorsanız Yaban mersini tüketiniz.Meyveleri zengin Karoten.Vitamin B6,Magnesyum,ve Vitamin C ihtiva eder.

 

 Son Güncelleme: Cumartesi, 06 Haziran 2009 13:38  

Bio-SHEA easy

Bio-SHEA wi-Ki


B&W Powered

Bio SHEA Video

Youtube Gallery - Free Version

Rastgele Resim

apfe3l.jpg