bioshea.com.tr

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa > Güneş alerjisi

Güneş alerjisi

e-Posta Yazdır PDF

Güneş Allerjisi

Güneşli Günlerin sevincini tam yaşarken bir kaç saat içersinde  kızarmaya başlarsınız.Kaşınma ve kabarcıklar Yüzünüz,Bacaklarınız,Dekolte ve Kollarınızda keyfinizi kaçırır.

İnsanların %20 si çoğunluktada Bayanlar düzenli olarak Güneş Allerjisinden muzdariptirler.Şanski yardımda vardır.

Güneş allerjisi neden olur?

Güneş allerjisi gerçek bir allerji değildir. Güneş lekeleri serbest Güneş Radikalleri nedeni ile ortaya çıkar ve Güneş ışınlarının Ciltde erişmesi ile birlikte hızla çoğalırlar.

Güneş allerjisinde ne yardım eder?

Özel Bitki özü,Glycosilrutin, Vitamin E veya C ile birlikte serbest Radikalleri çoğunluk ile bloke ederler.Bu maddeleri içeren Güneş Kremleri Eczanelerden Pre-Sun Kremleri olarak temin edilebilir.Cildinin Güneşe karşı hassas olduğunu bilenler Tatile çıkmadan önce Cildine bu Kremi sürmeye başlamalılar.Çünkü Cilt hücreleri bu Serbest Radikal avcısını depolayabilirler.

Güneş allerjisine karşı aşırı duyarlı olanlar ise önlem olarak A Vitamini alabilirler.Bu Vitamin Güneş Radikallerini nötürleştirir.Tatile çıkmadan bir ay önce bu kür ile başlayınız.Tatil süresincede Vitamini almaya devam ediniz.

Üst tanım Güneş Allerjisi olarak bilinen aslında değişik hastalıklardır.

 Güneş alerjisinin arkasında genelde üç hastalık gizlidir: 1- Polimorfik ışık dermatozu 2- Mayorka aknesi 3- Fotoalerjik reaksiyon. Eminiz bunların hiçbiri sizin için bir anlam ifade etmiyor. Gelin sırasıyla ne olduklarını öğrenelim.

Polimorfik ışık dermatozu daha çok kış aylarında kapalı kalan dolayısıyla da güneş ışığını alışık olmayan göğüs dekoltesinde, omuzlarda ve boyunda, kaşıntılı kızarıklıklar, kabartılar veya sivilce benzeri oluşumlarla kendini belli eder. Polimorfik ışık dermatozu güneşteki UVA ışınlarına bağlı olarak gelişir. Cilt güneşe alıştıktan sonra yaklaşık üç hafta içinde kendi kendine yok olur. Ama çok ağır durumlarda doktora görünmek gerek.

Akne nedir?


Mayorka aknesinin gelişimi biraz daha karışık. Akne, güneş ışınlarının, güneş kremi ya da benzer koruyucular içindeki maddelerle reaksiyon göstermesiyle meydana gelmekte. Cildin üzerinde minik sert kabarcıklar oluşur. Bu güneş alerjisi türü, güneş kremlerinin iyileştirilmesi sayesinde artık iyice azaldı.

Güneş alerjisinin üçüncü türü fotoalerjik reaksiyondur. Kimyasal maddelerin birçoğu güneş ışınlarıyla reaksiyon göstererek indirgeme ürünleri oluştururlar. Bunlar ise fotoalerjik reaksiyon olarak tanımlanan alerjiye ya da lekelenmelere yol açarlar. Bu maddeler arasında mesela belli başlı ilaçlar yer alır. Fakat kereviz, turunçgiller ya da tavşancıl otuna (yandaki resimdeki bitki) dokunmak ya da belli başlı kozmetik ürünler de fotoalerjik reaksiyona neden olabilirler. Özellikle de tavşancıl otuyla temas ciddi reaksiyonlara yol açabilir, bu durumda doktora görünmek iyi olur.Son Güncelleme: Cumartesi, 13 Haziran 2009 22:18  

Bio-SHEA easy

Bio-SHEA wi-Ki


B&W Powered

Bio SHEA Video

Youtube Gallery - Free Version

Rastgele Resim

antiaging.jpg