bioshea.com.tr

 • Yazıtipi boyutunu arttır
 • Varsayılan yazıtipi boyutu
 • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa > Cilt kremi

Cilt Kremi

e-Posta Yazdır PDF

Cilt Kremi seçerken nelere dikkat etmeli ?

Cilt kremi eşittir Cilt kremi değildir.

Cilt kremi olarak sunulan sayısız ürünler içersinde seçim yapmak oldukça zordur.Buna karşın günümüzde Cilt bakımının önemi dahada artmıştır:Çevre etkileri,Güneş ışınları Cildimizin günluk bakım gereksimini önemli hale getirmiştir.En sağlıklı Cilt dahi doğru bir Cilt Kremine ihtiyaç duymaktadır.Doğru ürünü tesbit etmek için öncelikle Cilt türünün belirlenmesi gereklidir

Cilt türü önemlidir

Cildinizde kızarıklık varmı,kimi bölgeleri kepeklenmişmi ? Bu durumlarda Kuru Ciltler için üretilmiş bir Krem kullanılması gereklidir.Kuru bir Cilt kışın ısıtıcılardan ve soğuktan daha fazla zarar gördüğü için düzenli şekilde nem ve yağ ile takviye olmalıdır.Yazın iseGüneşten yanmış olanCildin ihtiyaçlarına eşdeger olan bir Cilt bakımı uygulanmalıdır.

Doğal olarak yağlı olan Cilt türünün genel kanının tersine nemlendiriciye ihtiyacı vardır,çünkü yağ eşittir nemlendirici değildir.Krem seçerken "yağlı Ciltler içindir"uyrısını dikkate almalıdır.Hassas olan Ciltler yani kızarıklıklara yatkın olanlar,özel itina gerektirirler:Bu Cilt türleri için Doğal, konserve edici kimyasallar ve suni koku aromaları içermeyen Kremler örneğin Bio-SHEA önemle önerilir.

Pahalı herzaman iyi değildir.

Cilt Kremleri her fiyat katagorisinde bulunur:Super marketteki 500ml ambalajlısından,designer ambalajlardaki ayrıcalıklı kokulu kremlere kadar her bütçeye uygun ürün sunulmaktadır.Burada kural pahalı olanın her zaman iyi olması gerekmediğidir.Kremler Cildin özel ihtiyacına endeksli olmalıdır.Aynı Krem bir başka Cilt üzerindede aynı etkiyi sağlayacak düşüncesi yanılgı olabilir.Bu nedenle Cildinizin küçük bir bölgesinde deneme amaçlı Kremi uygulamakta fayda vardır.Parfümeri mağzalarında bazen deneme amaçlı olan küçük ambalajlarda kremler sunulmaktadır.Bunlardan faydalanmak mümkündür.

Cilt için iyi olan bir Krem,sürüldüğünde iyi bir his veren,cilt tarafından çabuk emilen ve geride yağlı bir film tabakası bırakmayandır.Kokusuda hoş bir izlenim vermelidir.Ayrıca sürülmesinden sonra bazı parfümlü kremlerde olduğu gibi kaşıntı,yanma ve kızarıklık etkileri oluşturmamalıdır.

Erkekler için Cilt Kremi

Cilt bakımı denilince akla hep bayanlar gelmemeli.Bunu Firmalarda farketmiş durumda:Pıyasada artık geniş bir yelpaze olarak erkekler içinde Cilt bakım kremleri sunulmaktadır.Bunların kokuları Erkeklere özel olup yine erkek gereksinimlerine uygun ihtivaları bulunmaktadır.

Lavanta kremi - kendiniz hazırlayın

Lavanta kremi özellikle kuru ciltler içindir.Kremin en önemli bileşeni fındık yağıdır. Cildi onarır ve rahatlatır,bu nedenle yatmadan önce sürülmesi önerilir.

Krem için ihtiyaç olan malzemeler:

 • 50 ml fındık yağı
 • 3 gram bal mumu
 • 3 gram kakao yağı
 • 20 gram lanolin
 • 30 ml gül suyu
 • 8 damla lavanta yağı

Lavanta kremini yapabilmek için biraz sabıra ihtiyaç vardır,çünkü soğuyana kadar karıştırılması gereklidir.

 • Önce bir kase içersinde balmumu, kakaoyağı, ve lanolin, ocakta benmari usulü ile 60 dereceye kadar ısıtılır.
 • Diger bir kasede gülsuyu aynı derceye (60)getirilir.
 • Isı derecelerine uyulması önemlidir aksi takdirde malzemeler birbirine karışmayabilir.
 • İstenilen sıcaklığa benmari usulü ile ısıtılan karışıma fındık yağı ilave edilir ve tekrar 60 derceye çıkarılır ve sıcak gülsuyu ilave edilir.
 • Kase ocaktan alınır ve soğutulmaya başlanır.Soğuturken karıştırmak için tahta bir kaşık gereklidir.Krem 40 dereceye erişinceye kadar yavaş ve aynı yönde karıştırılır. Şimdi lavanta yağı eklenir (tabii karıştırmaya devam edilir).
 • Krem oda sıcaklığına erişince küçük kavanozlara aktarılır.Burada bir saat daha ağzı açık bekletilir ve hava kabarcıklarının çıkabilmesi için bir daha kısa karıştırılır.

Hiç bir kimyasal içermeyen bu doğal krem, buzdolabında bozulmadan uzun süre saklanabilir.

 Son Güncelleme: Perşembe, 17 Eylül 2009 15:39  

Bio-SHEA easy

Bio-SHEA wi-Ki


B&W Powered

Bio SHEA Video

Rastgele Resim

antiaging.jpg