bioshea.com.tr

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
Anasayfa > Bakım maskeleri

Bakım Maskeleri

e-Posta Yazdır PDF

Kozmetik mutfağından bakım maskeleri

Kolay-Yüz maskesi

Yorgun bir durumda evinize geliyorsunuz ve bir programınız var.Hemen bir Cilt bakım maskesi uygulamak istemezmiydiniz?Her halde gerekli malzemelerinizde mevcuttur.

Günlük bakım kreminizi alınız ve Cildinize uygun ilaveleri ekleyiniz.Bu şekilde oluşan karışımı kalın olarak yüzünüze sürünüz.20-30 dakika etki sağlamasını bekleyiniz.Sonra maskeyi bir kağıt havlu ile siliniz.

Aşağıda hızlı bakım maskesi için bazı tarifler:

Bakım Maskesi önerileri

Cildi tazeleyip,düzleştiren ve yumuşatan Maske:Günlük Kreminizin içersine püre haline getirilmiş bir yarım şeftali ekleyiniz.

Cildi ferahlatmak içinbirkaç Çilek ezerek günlük kreminize karıştırabilirsiniz.

Kuru bir Cilt için 2 çay kaşığı tereyağ ve 2 çay kaşığı günlük kremi birbiri ile karıştırabilirsiniz.Tereyağın Cilt üzerinde olumlu etkileri vardır.

Yorgun bir Cildi tekrar aktive eden maske:Günlük Kreminizden bir yemek kaşığı alarakbir yumurta sarısı ile karıştırınız,ve 3 damla Lavanta veya Gül yağı ile beraber sıcak su banyosunda ısıtınız.Sonra yüzünüz ve boynunuza uygulayınız.15 dakika sonra ılık su ile yıkayınız. 

....ve birkaç Maske daha

İltihaplı ve kızarıklıklar olan Cilt için Kil ve yoğurt maskesi faydalı olur :Her ikisinden birer yemek kaşığı alınır ve bir yumurta sarısıda ilave edilerek karıştırılır.Karışımın tamamını yüze sürüp kurumasını bekledikten sonra Ilık su ile tekrar yıkanır.

Hassas ve yıpranmış cildiniz var ise,besleyici bir maskeyi deneyiniz:Bir adet Muz ile 2 yemek kaşığı yoğurt ezerek iyice karıştırınız.Sonra yüzünüze sürünüz. 20 dakika kurumasını bekleyiniz.Ardında ılık su ile yüzünüzü yıkayınız.

Şimdi Cildi rahatlatıp sakinleştiren bir maske:3 yemek kaşığı yoğurt ile 1 yemek kaşığı Bal karıştırıp yüzünüze sürünüz.20 dakika sonra ılık su ile yıkayınız.

Kuru Cilt için Keten tohumu maskesi deneyiniz:2 yemek kaşığı yoğurt ve 1  yemek kaşığı keten tohumu yağını karıştırın.Yüzünüze uygulayıp 15 dakika bekletin ve ılık bsu ile yıkayın.

 

 Son Güncelleme: Cumartesi, 13 Haziran 2009 22:20  

Bio-SHEA easy

Bio-SHEA wi-Ki


B&W Powered

Bio SHEA Video

Youtube Gallery - Free Version

Rastgele Resim

gewuerze.jpg