bioshea.com.tr

 • Yazıtipi boyutunu arttır
 • Varsayılan yazıtipi boyutu
 • Yazıtipi boyutunu azaltır
Bio SHEA

Bio SHEA

e-Posta Yazdır PDF

Bio SHEA (Butyrospermum parkii) ,çok yönlü özellikleri nedeni ile cilt bakımı için geniş kapsamlı olarak kullanılır.Bio SHEA Bitkisel yağlar ve "butter'lar" arasında alkali dirençli maddelerin payının en yüksek olan "butter"dır.Bu yanmadde (alkali dirençliler) Cilt bakımında önemli yer kapsarlar.Cilt nem'i ni bağlar ve ipeksi bir görünüm verirler. 

Bio SHEA içeriğinde bulunan Allantoin yaralanma,çatlaklar ve hassas cilt problemlerinde tedavi edicidir.Bio SHEA içerindeki etken maddeler cilde sadece yüzeysel değil,derinlemesine etki eder,Cilt dokusuna esneklik kazandırır.

Bio SHEA kremi veya "Shea butter" ,Shea ağacıının fındıklarından elde edilir.Bu ağaçlar batı Afrikanın Savan kuşağında ( sub-sahel-kuşağı) yetişmektedirler.Bölge insanları yüzlerce yıldır Shea butter'in Cilt bakımı etkilerinden faydalanırlar.Yuksek alkali dirençli payı Shea butter'i diğer bitkisel yağlardan ayıran en önemi özelliğidir. Shea Butter içersindeki bu maddelerin oranı %11 seviyesindedir.Bu oran diğer yağlarda.Avocado yağında %6,susam yağında %1,5,Zeytin yağında ise %1.2 kadardır.

Son Güncelleme: Pazar, 25 Eylül 2011 12:48 Devamını oku...
 

Bio SHEA Cilt bakım kremi

e-Posta Yazdır PDF

Bio SHEA Cilt bakım kremi 100% Afrika Shea Butter özütü olup,eski Mısır Reçetelerine göre hazırlanarak Cilt bakımına ve bakım kreminin kalitesine önem veren insanlar için hazırlanmış ayrıca E Vitamini ile zenginleştirilmiş bir üründür.

Bio SHEA içeriğinde hiçbir kimyasal,emulgatör,koruyucu kimyasalları,renklendirici ve konserve edici kimyasal bulundurmadığından,Allerji riskleri taşımaz.

Cild'i kuru ve hassas olan Bayan ve Baylar için önemle tavsiye edilir.Karma Cilt yapısına sahip olanlarda Ciltlerinin kuru olan bölgelerinde Bio SHEA'den  faydalanabilirler.Yüksek miktarlı alkali dirençli maddeleri sayesinde Bio SHEA Cild'in derinliklerine rahatça nüfus ederek kırışıklıkları giderir, gerilmiş cilt hissi bırakır.

Gözaltı torbaları,Göz çevresi ve Dudak kırışıklıkları bulunan bayanlar (örn. sigara tiryakileri) için Bio SHEA gece ve gündüz bakım Kremi olarak kullanılabilecek ideal bir Üründür.

Boyun ve Dekolté bölgeleri bakımında Bio SHEA ile eski Mısır Kraliçelerinin sırların farkına varılabilir.

Son Güncelleme: Pazartesi, 06 Haziran 2011 22:07 Devamını oku...
 

Shea Ağacı

e-Posta Yazdır PDF

Shea Ağacı Gana-Afrika

Shea Ağaçları Afrikada koruma altına alınmışlardır. !5-20 yaşlarına geldiklerinde Çiçek açmaya başlarlar.İlk meyvalarını vermeleri için 3-4 sene daha geçmesi gereklidir. Ağaç 45 yaşına geldiği zaman tam verimli yaşına varmıştır.Meyvelerinin rengi yeşil olup Erik büyüklüğündedir.Çekirdek etrafındaki etli kısmı meyve olarak tüketilir.İçindeki fındığı kurutulur,kabuğu kırılır.Bu çekirdeğin içinin yağ oranı %46-60 dır. 100 kg Shea meyvesinden 20 kg kurutulmuş çekirdek kalır.

Shea Toplanması:

Shea Ağaçlarının ekseriyeti uzak açık arazilerde bulunurlar.Hasat Haziran-Ağustos aylarında yapılır.Olgun meyveler ağaçlardan yere düşerler.Kadınlar tarafından sepetlere toplanılan Shea meyveleri köylere taşınır.Kadınlar ilk meyveler ile evlerine geldiklerinde onları bir yerde biriktirirler.

İlk İşleme:

Daha sonra dış kabuğun ayrılması için güneşte kurutma işlemine başlanır.Bu aşamada dış kabuk ayrılır besin maddesi olarak kullanılır veya atılır.Şimdi Shea meyvaları kaynatılmak üzere kazanlara koyulur.Kaynatılmaya başlanır,dış zar'ı ayrılana kadar devam eder.Sonrasında yere serilir ve güneşte kurumaya bırakılır.Kurutma işlemi 3-7 gün devam eder ve kuruyan meyveler yine sepetlere alınır. Cekirdekler havan yardımı ile kırılır içi el ile ayıklanır.

Shea Butter üretimi:

Çekirdek şimdi özenle kavrulur tekrar havan ile ezilir ve yıkanır.Bir el değirmeninde fındıklar un haline öğütülür,ayrı bir kab içersine alınır.Ayrı bir safhada kaynar suda Shea un'u Butter şekline yoğrularak dönüştürülür.Şimdi soğuk su ilave edilerek yarı yağlı kitlenin su yüzüne çıkması sağlanır.Hemen ardından kahverengimsi kitle yine 10-15 dakika kaynatılarak yaramayan parçacıklardan ayrıştırılır.Şimdi artık Shea Butter'in kablara doldurma vakti gelmiştir.Shea Butter burada donup gün sonunda katılaşınca, tipik rengini alacaktır.

 

 

 

 

 
{quot}{quot}


 

 

Son Güncelleme: Pazartesi, 06 Haziran 2011 22:08
 

Bio SHEA kullanımı

e-Posta Yazdır PDF

Bio SHEA farkı :

Diğer Kozmetik ürünlere karşı Cilt'te hassasiyet oluşuyorsa,Bio SHEA , 24 saat Bakım Kremi olarak kullanılabilir.

Öneri :

Bezelye büyüklüğünde bir parça Bio SHEA avucunuz içersine aldıktan sonra onu diğer elinizin orta parmağı ile küçük daireler oluşturmak suretiyle oğuşturarak sıvılaştırır ve kaygan bir Serum'a dönüştürebilirsiniz. Bu serum'u sonra parmaklarınız ile dağıtabilirsiniz. Sonra avuç içlerini yanaklarınıza bastırıp tekrar hızlıca çekmek ve bu işlemi ard arda sıkça uygulamak sureti ile bir masaj etkisi yaratıp, yanak bölgelerinin gerginleşmesini sağlayabilirsiniz.

Göz Çevresi Bakımı:

Göz Çevresi Extra bakım gerektirir. Bir miktar Serum (bk.öneri) Göz-altı bölgenizden Şakaklarınıza doğru hafıf bastırarak ve hızlıca tatbik ediniz. Sonra Yüzünüze ılık,nemli bir ortü ile kapatarak 10 dakika bekletiniz. Tekrar ötüyü kaldırıp Krem fazlalıklarını alınız. Bu işlemi en ideal olarak gece yatmadan önce uygulayınız,çünkü Cildin rejenerasyon-etkisi  geceleyin uykuda arttığından uygulama tesiri artacaktır. Kuruluk ve Stres kırışıklıkları tekrar düzelmiş,Cildiniz ipeksi ve yumuşak olacaktır.

Dudak Bakımı:

Sıkıcı Dudak kırışıklıkları (örn.sigara tiryakileri) bayanların kendilerine olan güvenlerini sarsabilirler. Cilt bakım kür'ü olarak ( 2-3 Hafta) geceleri yatmadan önce Dudakları Bio SHEA ile bolca kremleyin,burada uygulamayı kontur çizgilerinin dışarsına kadar taşıyın. Ora ve işaret parmakları ile hafif çimdikleyerek her santime masaj yapın.Ardında artan kremi kağıt mendil ile alın.

Bu Kür dudaklardaki kan dolaşımını hızlandıracak,Kontürları sıklaştıracak,Dudak üstü kırışıklıkları içten destekleyip düzleşmesini sağlayacak ve dudakları pembeleştirip çekici kılacaktır.

 

 

 

Son Güncelleme: Pazartesi, 06 Haziran 2011 22:07 Devamını oku...
 

Bio SHEA kullanım alanları

e-Posta Yazdır PDF
 • Yüz ve Vucut Bakımı
 • Kuru Cilt Problemleri
 • Kuru ve kepekli Saç derisi
 • Ciltte kızarıklık ,Ekzem
 • Peeling
 • Ciltte Leke ve kırışıklıklar
 • Kuru Cilt nedeni ile kaşıntı
 • Güneş yanıkları
 • Tıraş sonrası tahriş tedavisi
 • Ciltte küçük yaralar
 • Cilt çatlakları
 • Dirsek ve Topuk bölgelerinde sertleşmiş derinin tedavisi
 • Hamilelik gerilmesi ile oluşan izlerin giderilmesi
 • Renk değişimi oluşmuş Cilt bölgeleri
 • Küçük yanıklar
 • Güneş ve Rüzgardan korunma
 • Kimyasallardan hassaslaşmış veya yanmış Saç derisi
 • Traş sonrası Cilt kabarıklıkları
 • Akne (sivilce) tedavisi
 • Yağ izi bırakmadan Cilt tarafından emilmesi
 • Cilde yeniden Esneklik kazandırılması
 • Saçlara parlaklık kazandırılması

 

Son Güncelleme: Pazartesi, 06 Haziran 2011 22:08
 

SheaButter

Bioshea-Istatistik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday62
mod_vvisit_counterYesterday46
mod_vvisit_counterThis week739
mod_vvisit_counterLast week1172
mod_vvisit_counterThis month2338
mod_vvisit_counterLast month3011
mod_vvisit_counterAll days928271

Şuanda: 43 konuk, 1 bots çevrimiçi
Your IP: 54.82.73.21
 , 
Today: Kas 13, 2018

BioSHEA-Flags

Top 5:
Unknown flag 31%Unknown (4038)
United States flag 26%United States (3327)
Turkey flag 15%Turkey (1992)
Ukraine flag 4%Ukraine (491)
Russian Federation flag 4%Russian Federation (475)
12919 visits from 102 countries

Kimler Sitede

Şuanda 44 konuk çevrimiçi

Bio-SHEA easy

Bio-SHEA wi-Ki


B&W Powered

Bio SHEA Video

Youtube Gallery - Free Version

Reklam

Joomla!
Joomla! Dünyada en falza kullanılan açık kaynak İYS projesi.
JoomlaCode
JoomlaCode, geliştirmeyi ve dağıtmayı kolaylaştırır.
Joomla! Eklentileri
Joomla! Bileşenleri, Modülleri, Uyumlu Ekleri ve Dilleri.
Joomla! Alış-Veriş
Tüm Joomla! alış-verişleriniz için.

Rastgele Resim

key.jpg